Blog

Başbakanlık korumalarına özel kıyafetler üretildi

13 Mart 2015 by in Haberler

Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın koruma konvoyunda yer alan motorize ekiplerin kıyafetleri değişti.

Bugün Başbakan Erdoğan’ın konvoyuyla birlikte AK Parti Genel Merkezi’ne gelen motorize ekiplerin yeni kıyafetleri gazetecilerin dikkatinden kaçmadı.Nano teknolojiyle üretilen yeni kıyafetlerin en büyük özelliği ise yağmura ve ateşe karşı dayanıklı olması. Soğuk havalarda da rüzgara karşı koruma sağlayan yeni kıyafetler, gece ise fosforlu özelliğinden dolayı daha fark edilebiliyor.

Muhtemel bir kazaya karşı kıyafetlere isimleri ve kan grupları da yazılmış. Elbiseler sadece şık değil, aynı zamanda çelikten bir zırh gibi kurşun geçirmiyor. Kıyafetler şimdilik sadece motorize ekiplerde var. Her biri için ayrı dikilen kıyafetler yurt dışında değil, Yozgat’ta üretildi. Artık kışın bu görüntüleri ile görmeye alışacağımız motorize ekipler, yeni kıyafetlerini ilk kez TRT için giydiler.

Başbakan Erdoğan’ın moterize ekipleri konvoyun en önünde 7 gün 24 saat görev yapabilirken, timler genellikle Başbakan’ın yurt içi seyahatlerini de takip ediyor. Asıl amaçları trafiğin güvenliğini sağlamak olan timler, Erdoğan’ın yurt dışı programlarına ise katılmıyor.

    Cart