İTFAİYE GRUBU
İtfaiye Elbisesi
EN 469 standardı Seviye I(X1 Y1 Z1) veya Seviye II (X2 Y2 Z2)koruma seviyesinde Dış Kumaş (Aramid / Polybenzimidazole vb.) - Nem bariyeri (Aramid- Melamin esaslı PTFE veya PU membran) - Isı Bariyeri (Aramid non-woven) ve Astar (Aramid Viscose / Tamamı aramd) olmak üzere Çok Katmanlı Kumaş yapısı ile yüksek performans sağlamaktadır. Kullanıcının karşılaştığı en büyük risk ısı stresi olduğundan tercih edilen kumaş bileşenleri yüksek önem taşımaktadır. Kıyafet içeriği her türlü bileşenin kalitesinin EN 469 İtfaiyeci Elbisesi Genel Standardı'na uygunluğunun test edilmiş olması gerekmektedir. Sadece Kumaş yapısı değil aynı zamanda konfeksiyonun profesyonelliği de kişiye - bedene göre ölçülendirerek kıyafet üretimi koruma performansını arttırır. üretimimiz standartlar çerçevesinde kullanıcı talebi - ergonomisi ve bedeni baz alınarak yapılmaktadır.
 
İki parçalı Pantolon- Ceket olarak üretilmiştir. Kullanıcı talebine göre ısı bariyeri katmanı çift kat kullanılıp astar kumaşına kapitone edilmektedir. Sırt kısmı hareket kabiliyetini arttırmak maksadıyla körüklü yapılmıştır. Kol dirseklerinde ve pantolon diz bölgesinde güçlendirilmiş. Aramid esaslı kumaştan takviyesi vardır. Bilek kısmında örgü Aramid kumaştan bilke koruma mevcuttur. Kullanılan tüm aksesuarlar Alev Almaz özelliktedir. Bilek kısımlarında  ve paça altlarında ayrıca sıvı sızıntılarını önlemek maksadıyla Aramid esaslı Anti-wicking kumaş bulunmaktadır. EN 20471 normlu görünürlüğü arttırmak maksatlı Reflektif şeritler (sarı-gri-sarı) ve baskılar bulunmaktadır.
 
İtfaiye Tulum
EN 469 standardı Seviye I(X1 Y1 Z1) veya Seviye II (X2 Y2 Z2)koruma seviyesinde üretilmektedir. Dış Kumaş (Aramid / Polybenzimidazole vb.) - Nem bariyeri (Aramid- Melamin esaslı PTFE veya PU membran) - Isı Bariyeri (Aramid non-woven) ve Astar (Aramid Viscose / Tamamı aramd) olmak üzere Çok Katmanlı Kumaş yapısı ile yüksek performans sağlamaktadır. Kullanıcının karşılaştığı en büyük risk ısı stresi olduğundan tercih edilen kumaş bileşenleri yüksek önem taşımaktadır. Kıyafet içeriği her türlü bileşenin kalitesinin EN 469 İtfaiyeci Elbisesi Genel Standardı'na uygunluğunun test edilmiş olması gerekmektedir. Sadece Kumaş yapısı değil aynı zamanda konfeksiyonun profesyonelliği de kişiye - bedene göre ölçülendirerek kıyafet üretimi koruma performansını arttırır.
Tek katman tulum şeklinde üretilmiştir. İç katmanlar ferrmejüp (çıt*çıt sistemi) ile dış kumaştan ayrılmaktadır. Sırt kısmı hareket kabiliyetini arttırmak maksadıyla körüklü yapılmıştır. Kol dirseklerinde ve pantolon diz bölgesinde güçlendirilmiş. Aramid esaslı kumaştan takviyesi vardır. Bilek kısmında örgü Aramid kumaştan bilke koruma mevcuttur. Kullanılan tüm aksesuarlar Alev Almaz özelliktedir. Bilek kısımlarında  ve paça altlarında ayrıca sıvı sızıntılarını önlemek maksadıyla Aramid esaslı Anti-wicking kumaş bulunmaktadır. EN 20471 normlu görünürlüğü arttırmak maksatlı Reflektif şeritler (sarı-gri-sarı) ve baskılar bulunmaktadır.
Orman Yangınlarına Müdahale Elbisesi
Uluslararası standardı EN 15614 normuna göre ürettiğimiz bu kıyafet tek katmanlı olup - kumaşının teknik performansı yüksek önem taşımaktadır. Hem ısıl direnci hem mekanik aşınma direnci yüksek kumaşlar tercih edilmektedir. Aramid , Polibenzamizole veya Polibenzaksol tipi performansı yüksek kumaşlar kullanılır.
Pantolon Ceket şeklinde 2 parçalı olarak üretilmektedir. Üstünde EN20471 normlu Reflektif şeritler , sırt kısmında reflektif baskı uygu8laması  bulunmaktadır . Cepler kapaklı – ceket ön kısım patlıdır. Ceket dirsek ve Pantolon diz kısmında kıyafetin ömrünü uzatmak maksadıyla dış kumaştan takviyeler konulmuştur.
ASKER VE POLİS GRUBU
Yanması Geciktirilmiş Tulum
Alev ve ısı riskinden koruyucu uygun ağırlık ,dizayn ve kumaş yapısıyla Tankçı Kıyafeti , Pilot Tulumu, Operasyonel T-shirt , Askeri Arama Kurtarma Tulumu gibi ürünler üretilmektedir. EN 11612  standardına uygunluk esastır.
Kıyafet dizaynında Ordu mensubu kullanıcının görev tanımına istinaden saha riski ve ergonomisi göz önünde bulundurularak maksimum konfor amaçlanır . Kıyafetin kolay ulaşılabilir – kolay çıkarılabilir olması , cep tasarım ve adetleri gibi unsurlar dikkate alınır.  Talep edilen renk ve desenlerde kumaş tercihi yapılır , tüm aksesuarlar Alev almaz özellikte olur.
Yanması Geciktirilmiş Kıyafet
Alev ve ısı riskinden koruyucu uygun ağırlık , dizayn ve kumaş yapısıyla Tulum , Yelek , Başlık, Eldiven gibi çok katmanlı kıyafetler üretilmektedir. Çevik Kuvvet Termal Koruyucu Kıyafet bu tipteki ürünlerimiz için başlıca örneğimizdir. EN 11612 standardına uygunluk esastır.
Dış sahada kullanım maksadı için bu tür kıyafetlerin çok katmanlı olup birbirine laminasyon ile hem ısı ve aleve dayanıklı hem nefes alabilir hem de su geçirmez yapıda olması gerekmektedir.  Pantolon Ceket – Başlık ve 5 Parmak Eldiven üretilmiştir. 

YANMASI GECİKTİRİLMİŞ KIYAFETLER

Alev ve ısı riskinin mevcut olduğu ortamlarda kullanıcının maksimum güvenliğini sağlamak maksadıyla ilgili uluslararası standartları kılavuz ederek koruyucu kıyafetler üretim portföyümüzde yer almaktadır.

İtfaiyecilerin , endüstriyel çalışanların , asker – polis mensuplarının kısaca tüm ısı stresi sebebiyle hasar görebilecek kullanıcıların maksimum güvenliğini öncelikle koruyucu kıyafetin ana unsuru olan kumaş yapısı belirlemektedir ki - uzun yıllar boyunca edindiğimiz teknik tekstil tecrübemiz sayesinde kullanıcıların mevcut risk bilgileri doğrultusunda hem maksimum koruma performansı hem de maksimum ergonomi sağlayacak kumaşları tercih etmekteyiz.

Kıyafetin kumaşının yanı sıra kıyafetin tasarımı ve ergonomik unsurları da koruma performansını etkilemektedir. Tecrübeli dizayn ve imalat ekiplerimiz her tür kullanım ortamına göre yine standartlar çerçevesinde kullanıcının kıyafetten maksimum verim ve koruma alabilmesi adına çalışmalarını yapmaktadır.