ÖZEL HAREKAT
Balistik Koruyucu Tulum
Tulumun, eklem yerleri haricindeki hayati önem taşıyan bölgelerine (Sağ-Sol Ön, Arka ve Ön Pat,Sağ-Sol Kol,Sağ-Sol Baldır, Sağ-Sol Kaval Kemiği ve Sağ-Sol Kasıklık) kıyafete uygun tasarlanmış balistik koruyucu paketler yerleştirilmiştir. Sağ-Sol Ön, Arka ve Ön Pat balistik koruyucu paneller için koruma seviyesi; ateşli silahlara karşı NIJ 0101.04 Seviye II, kesici aletlere karşı NIJ 0115.00 Seviye I dır. Sağ-Sol Kol, Sağ-Sol Baldır, Sağ-Sol Kaval Kemiği ve Sağ-Sol Kasıklık balistik koruyucu paneller için koruma seviyesi; ateşli silahlara karşı NIJ 0101.04 Seviye II dir. 
  • Tulum dış kumaşı; %75 Meta aramid, %23 Para aramid ve % 2 antistatik elyaf karışımı iplikten imal edilmiş olup EN 469 Performans testlerini karşılamaktadır.
  • Dış kumaş doku türü Rip-stop özelliğindedir.
BATTANİYE BOMBA
Bomba Battaniyesi
Bomba battaniyeleri binaya ve insanlara gelebilecek şarapnel etkisini minimize etmeyi amaçlar. Battaniye ile şüpheli cismin üzeri tamamen örtülerek mümkün olan en yüksek koruma amaçlanır. Battaniyeler STANAG 2920 standardına uygun, 1,1 gram şarapnele karşı V50 değeri 650m/s den yüksek olacak şekilde tasarlanmaktadır. Müşteri talebine göre 160cm eninde ve istenen uzunlukta üretilebilmektedir.
  • Aramid, HMPE ve bu kumaşların karışımından oluşan hibrit balistik çözümler yanması geciktirilmiş kumaşlar içerisine paketlenerek üretilmektedir.
  • Müşterilerin teknik isterlerine göre ölçülendirilmekte, en fazla 160cm eninde yekpare olarak üretilebilmektedir. 
BOMBA KIYAFETLERİ
Bomba İmha Kıyafetleri (EOD)
Bomba İmha Kıyafeti, personele yüksek seviye koruma sağlayan son teknoloji ürünü materyaller kullanılarak tasarlanmıştır. Kolay giyilip çıkarılabilir ve kullanıcıya rahat çalışma imkanı verir. SATANAG 2920 standardına uygun olarak tanımlanan en düşük V50 değeri akredite balistik test laboratuvarımızda bir çok test edilerek doğrulanmıştır.
Ceketin  ön ve arka tarafına ve kollarına yerleştirilmiş balistik koruyucu paketler ön, arka, yan, omuz, kol ve boyun bölgelerinde koruma sağlar. Yüksek yaka, ekstra koruma sağlayan Miğfer ile uyumlu çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

Yumuşak Zırh Plakası, vücut şekline uyması için tasarlanmış ve cekete eklenmiştir. Ceket üzerinde sert zırh plakası yerleştirmek için muhtelif cepler mevcuttur. Pantolon kullanıcı boyuna göre  ayarlanabilir. Kalın askılarla desteklenmiş tasarımı sayesinde kullanıcı rahatlığı ve bacaklarda yüksek koruma sağlar.

Ayrıca, Sert Zırh Plakaları için cepler de yerleştirilmiştir. Miğfer ve Vizör  baş ve boyun bölgelerine yüksek koruma sağlar. Opsiyonel Aksesuarlar, Taşıma Çantası ve Sert Zırh Plakalarıdır.

Ürün Broşürü için tıklayın.

BALİSTİK KORUYUCU BOMBA İMHA KIYAFETLERİ

Firmamız gerek fonksiyonel dış giyim gerekse balistik koruyucu ekipman üretimi konusundaki bilgi ve deneyimini birleştirerek farklı koruma seviyelerinde bomba imha kıyafetleri üretmektedir. Bomba imha personelinin ihtiyacına göre hafif yada tam donanımlı modellerimiz mevcuttur. 

Pantolon, ceket, kask, vizör ve bottan oluşan hafif donanımlı kıyafetlere ilaveten soğutucu içlik, eldiven, dizlik, kablosuz iletişimi sağlayan telekom sitemi ve kullanıcının su içebilmesini sağlayan entegre su haznesi bulunan tam donanımlı modelimiz de mevcuttur. 

Bomba imha kıyafetleri yüksek V50 değerine sahip balistik kumaş katmanlarının yanması geciktirilmiş dış kumaşlar içerisine paketlenmesi ile üretilmektedir.